KızlarvsErkekler Forumuna Hoşgeldiniz! v1.0

Forum başlıklarında yer almayan diğer her şeyi "Diğer" başlığı altında paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
By Gigii
#95
Bir bayan olarak gittiğim müzeye gitmenizi tavsiye ederim arkadaşlar pişman olmazsınız. Bu arada bir yazı da var bununla ilgili .


Otomobil Tutkunlarına Özel Bir Müze : Key Museum
Siz de otomobil bir tutkudur diyenlerdenseniz ve otomobilin 1886 yılından bu yana süregelen serüvenine şahitlik etmek isterseniz, bir nostalji tutkunu olarak, otomobil dünyasının 100 yılı aşkın görkemli hikayesini anlatan Key Museum ‘u mutlaka ziyaret etmelisiniz.

İzmir merkeze çok yakın olan ve günübirlik gezi rotası üzerinde bulunan Key Museum, E. Özgörkey Grubu İcra Kurulu Başkanı Murat Özgörkey ile İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Selim Özgörkey’ in koleksiyonerlik ruhundan doğdu. 7.000 metrekare alana kurulu olan müzede, Türkiye’ nin yanı sıra dünyanın dört bir yanından 2001 yılından beri titizlikle bir araya getirilen parçalarla oluşmuş farklı koleksiyonlar sergileniyor.

Üstelik sadece otomobiller de değil; müzede dünyanın ilk motosikletinin üretildiği 19. yüzyılın sonlarından, yakın geçmişimize kadar farklı tarzda örnekleriyle 40 adet motosikleti, antik Mısır’ a kadar uzanan tarihiyle 1900′ lerin en prestijli otomobil aksesuarı maskotlardan oluşan 300 parçalık geniş bir koleksiyonu, 1:8, 1:12 ve 1:18 ölçeklerinde 2550 adet model otomobili, yine 1900’lü yılların başlarından itibaren benzin istasyonlarında kullanılmış orijinal ekipmanları ve 20. yüzyılın en önemli moda sembollerinden biri olan eşarpları da müzede görebilirsiniz.

Müzedeki en kıymetli parçaların başında, 1886 yılında üretilen ilk otomobil, 1885 üretimi ilk motosiklet geliyor. Bunların yanı sıra müzenin koleksiyonunda Ferrari, Aston Martin, Lamborghini, BMW, Chevrolet, Cadillac, Rolls Royce, Truimph, Morgan, MG, Alfa Romeo, Ford, Porsche gibi markaların üretimden çıkan ilk otomobilleri ve kült olmuş otomobiller de yer alıyor. Bunların yanında Stutz, Austin Healy, Pierce Arrow, Packard, Delahaye, Hupmobile, Kaiser, Facel Vega gibi efsane nostaljik modeller de mevcut.

1966 yılında çekilen “Batman” filmindeki “Batmobile” ve “Batcycle” da hiç şüphesiz, koleksiyonda en dikkat çeken parçalar arasındaki yerini alıyor. Otoritelerce dünyanın en iyi otomobilleri arasında gösterilen Jaguar E-Type ve Mercedes SL 300’ i de mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.

Key Museum, Çapak Mah. Özgörkey Cad. No:5 Torbalı / İZMİR adresinde. Müzeye 0.232.850 35 35 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Kısa bir hatırlatma: Key Museum , Pazartesi – Salı günleri hariç haftanın diğer günleri 10.00 – 17.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Güncel bilgileri ise, https://www.facebook.com/museumkey/ facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Kaynak: https://www.nostalgiawall.com/otomobil/ ... ey-museum/

key museum.jpg
key museum.jpg (72.02 KiB) 270 kere görüntülendi
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Kızlar vs Erkekler'in Arkasındaki Güç

Tılsımlı İşler, internet projeleri üretmek üzere kurulmuş bir içerik firmasıdır. Üçüncü taraflara sunduğu içerik sağlama hizmetlerinin yanı sıra, kendi yönettiği web siteleri ve bloglar sayesinde de geniş kitlelere ulaşmakta, internet tabanlı teknolojiler ile desteklediği yenilikçi fikirleri ile de adından sıkça söz ettirmektedir.
İşlerimizdeki "Tılsım" nerede derseniz; yaptığımız işlerde gösterdiğimiz özveride, en yüksek düzeyde sunmayı tek hedef olarak seçtiğimiz hizmet kalitemizde, her zaman daha iyiye ulaşma yönündeki arzumuzda, işimize duyduğumuz saygıda ve müşterilerimiz ile geliştirdiğimiz uzun süreli ve sağlam ilişkide demek sanırız ki yanlış olmayacaktır.